Nenech se zmanipulovat a vyhraj!

  • Zveřejněno 13. 11. 2012 23:02
  • Napsal Čakrtová Michaela (Střízlík)
  • Zobrazeno: 4525

Pozor, velká soutěž! Využijte získané znalosti z oblasti FG a vyhrajte chytrý telefon, čelovku nebo třeba deskovou hru. Hrajte hry na webu a získejte co nejvíce bodů tím, že svůj výsledek budete zlepšovat. Zapojte se s partou do skupinového úkolu a natočte skvělé video, které vám výrazně zlepší skóre.

 

Internetová soutěž pro věk 11 – 18 let právě startuje!

O co jde

Od poloviny listopadu probíhá první ze tří kol online soutěže o finanční gramotnosti. Soutěž dává hráčům možnost smysluplně využít čas, který tráví na počítači, cíleně se zlepšovat a přitom se formou her učit o finanční gramotnosti. Skupinové úkoly naopak podporují spolupráci a aktivní formu trávení volného času.
Ti nejlepší v každém kole získají dotykový mobilní telefon, další v pořadí například outdoorové vybavení nebo deskové hry. Ceny jsou připraveny vždy pro 10 soutěžících.

V čem soutěží jednotlivci

  • Hraní pexes a dalších flashových her přímo na webu soutěže
  • Hraní hry Nauč se hospodařit, která simuluje práci s rodinným rozpočtem
  • Hraní velké komikové hry Buď připraven, kde se hráči rozhodují v krizových situacích v roli hlavních postav příběhu.

V čem soutěží skupiny

Skupinové úkoly mají v soutěži velkou váhu, ale jejich odevzdání není podmínkou pro získání výhry. Tří- až desetičlenné týmy mohou v každém kole odevzdat Reportáž nebo Reklamu nebo obojí. Úkol lze ve skupině zpracovat jako video, audio nebo komix. Body se připíší všem zapojeným členům skupiny – vyhrávají tedy jenom jednotlivci, skupiny jsou pouze nástroj pro získání většího počtu bodů.

V reportáži je třeba zachytit, jak skupina hraje hru cílenou na finanční gramotnost (například ze sbírky her Rozumíme financím I) a shrnout, jaký přínos měla pro její účastníky, co se vlastně naučili.

V reklamě (již existující nebo vlastní) je důležité odhalit různé marketingové prvky, které byly použity pro nalákání spotřebitelů.

PRVNÍ KOLO PROBÍHÁ PRÁVĚ TEĎ! VÍCE INFORMACÍ O SOUTĚŽI NAJDETE ZDE.

Login or Register