Metodiky a pracovní listy

Stáhněte si metodické příručky a pracovní sešity, které vám pomohou s přípravou programu! Kromě teorie obsahují i bohatou zásobárnu her a aktivit, které najdete i v sekci Hry a aktivity.

A navíc si některé hry určené pro jednotlivce můžete tady zahrát online!

Peníze ve volném čase

obalka penizeMetodická publikace obsahující teorii i hry k získání finanční gramotnosti. Popisuje jak s tématem pracovat, proc je potřeba se mu věnovat a jaký specifický přínos mohou mít právě aktivity v oddíle. Ukazuje jak tyto témata jednoduše zahrnout do programu, jak k nim využít stávající činnosti a naučit tak mladé lidi dovednostem nezbytným pro orientaci v současném světe.
Stáhněte si publikaci a zjistěte, co je v ní zajímavého.

Rozumíme financím I.

obalka rf iPracovní sešity pro děti ve věku 11 - 15 let. Srozumitelné vysvětlení pojmů a informací k tématům finanční gramotnosti. V jednotlivých kapitolách je také mnoho námětů na hry a aktivity pro oddíly či menší skupinky, přiložené jsou i všechny potřebné podklady. Stačí si tedy vybrat a rovnou můžete hru využít do programu schůzky nebo výpravy. Všechny aktivity jsou navíc otestované a doplněné o zkušenosti testovacích oddílů.

Rozumíme financím II.

obalka rf ii

Druhý díl pracovních sešitů s teorií i praktickými náměty, úroveň náročnosti zaměřena na věkovou skupinu 15 - 18 let.

Stáhněte si pracovní sešit a přílohu ke hře Fantom v bance.

Finanční gramotnost prakticky

projektyV této příručce naleznete zkušenosti více než sta vedoucích, praktické postupy, popisy vyzkoušených projektů a samozřejmě i hry a návody, které se dají rovnou použít. Ve všech případech jde o to, jak rozvíjet finanční gramotnost a při tom se moc nenadřít - dělat to pomocí činností, které už stejně děláme a dělat je potřebujeme. Desítky oddílů to vyzkoušely a v příručce jsou z velké části shrnuty jejich zkušenosti.

Stáhněte si Finanční gramotnost prakticky.

Hry a peníze

hry a penizePublikace především pro vedoucí obsahující spoustu her a aktivit k zařazení tématu finanční gramotnosti v oddíle.  Ukazuje, jak tato témata jednoduše zahrnout do programu, jak k nim využít stávající činnosti a naučit tak mladé lidi dovednostem nezbytným pro orientaci v současném světě.

Stáhněte si sborník Hry a peníze.

Zájemcům nabízíme do rozebrání zásob všechny publikace (a deskovou hru) také v tištěné podobě. Kontaktujte sekretaritát České rady dětí a mládeže.

Login or Register